Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 191098012

Projektinė veikla

Vasario 29 d., “Obelėlės” grupės vaikai vyko į A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą ir dalyvavo edukacijoje „Bandymai ir eksperimentai“. Pagrindinis užsiėmimo tikslas – skatinti vaikų tiriamąją, mokslinę veiklą, taikant aktyvius tiriamosios veiklos metodus. Jos metu vaikai susipažino su mokslininko įranga: akiniais, petro lėkštelėmis, mėgintuvėliais, mikroskopu. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su bandymų ir eksperimentų atlikimo būdais, patyrė pažinimo džiaugsmą. Patys galėjo atlikti įvairius gamtamokslinius bandymus ir eksperimentus, išsiaiškinti kokiomis savybėmis pasižymi sausas ledas, susipažinti su praktiniu jo panaudojimu.👩‍🔬🧑🏻‍🔬


 

2024 vasario 28d. Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio vaikai dalyvauja Respublikiniame projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2024“. Šiam projektui buvo sukurtas šokis „Besmegeniai“, kurį atliko net mažiausi darželio vaikai.
Šio projekto iniciatoriai Kauno lopšelis-darželis “Spragtukas”.

 


 

2024 vasario 27d. mus aplankė kišenėje gyvenęs Katinas Batinas, kuris pagaliau pradėjo savo kelionę po Lietuvą.
Lydimas muzikos garsų, jis keliaują po įvairius gimtos šalies miestus bei miestelius ir šiandien aplankė Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio vaikus. Pakeliui Katinas Batinas sutinko gulbę, mešką, lūšį, taurą, žirgą, geležinį vilką…😁
Vaikai noriai įsitraukė į naratyvinį žaidimą ir kartu su Katinu Batinu sukūrė savo istoriją.
Dėkojame Mano kišenė už naują patirtį vaikams ❤️


 

2024 m. vasario 7 d., Obelėlių grupės vaikai vyko į Raudondvario dvarą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Užgavėnių kaukių dirbtuvės“. Kūrybinėse dirbtuvėlėse, gamino Užgavėnių kaukes, jas spalvino ir puošė gintariukais. Vaikai sužinojo apie Užgavėnių tradicijas ir papročius visame pasaulyje ir Lietuvoje.👹


 

2024 m. vasario 1d. darželyje svečiavosi Pipiras ir jo draugė Sraigė, kurie vaikučius pakvietė į labai smagią ir interaktyvią edukaciją “Vaikystės dalykėliai”. Edukacijos metu vaikai atliko įvairias interaktyvias užduotėles, dainavo daineles, šoko ir sužinojo įvairių smalsumą žadinančių dalykų. Pipiras ir jo draugė Sraigė iškeliaudami įteikė vaikams po mažą atsiminimo dovanėlę, kad mažieji niekada nepamirštų, jog „Augsime tol, kol būsime smalsūs“.

 


 

Šiandien “Rūtelių” gr. vaikai vyko į Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklą kur dalyvavo edukacinėje programoje „Stebuklingas meno pasaulis“. Vaikai supažindino su sceninio judesio praktika, kaip visapusiško kūno, dvasinio ir mentalinio lavinimo pagrindais. Tai puiki priemonė lavinti fizines ypatybes, stiprinti sveikatą, žaidimų pagalba ugdyti kūrybingumą, saviraišką, bendravimo, emocijų valdymo ir socialinius įgūdžius. Skatinanti improvizuoti, kurti, tobulėti.


 

Nubrozdintas kelias ar sumušta ranka, koja ar kakta – kone kasdienybė kiekvieno mažo vaiko gyvenime. Tam, kad nuo pat mažų dienų vaikai būtų sąmoningi nutikus nelaimei ir mokėtų teisingai suteikti sau ir kitiems pagalbą, “Rūtelių” ir “Linelių” grupių vaikučiai susitiko su paramediku, kuris pravedė mokomąjį užsiėmimą apie pirmos pagalbos teikimą nelaimės atveju. Paramedikas Ignas atvyko greitosios pagalbos automobiliu. Vaikai turėjo galimybę iš arti pamatyti specialiųjų tarnybų transportą, išgirsti garsinius signalus, įlipti į jį ir susipažinti su ten esančia medicinine įranga. Tik nuoseklus pirmosios pagalbos ugdymas kiekviename amžiaus tarpsnyje išaugins žmones, kurie neliks abejingi ir padės sužalotam.

 


 

Sausio 19 d. dieną mūsų darželyje vyko žiemos olimpiada. Gerai nusiteikę visų grupių vaikai skubėjo į šventės atidarymą. Iš pradžių buvo įnešta olimpinė ugnis. Tuomet visi vaikai padarė trumpą mankštą ir skubėjo išbandyti žiemos pramogas. Rogučių varžytuvės, slidinėjimas, nusileidimas nuo kalniuko, estafetės, sniego gniūžčių mėtymas į taikinius suteikė vaikams daug džiaugsmo. Neišbandytos žiemos sporto šakos, sukėlė daug gerų emocijų, pažadino norą jas pažinti. Žiemos olimpiada praplėtė vaikų žinias apie žiemos sporto šakas, padėjo aktyviai judėti šaltuoju metų laiku ir, žinoma, suteikė daug gerų emocijų.


 
Grupėse vaikus aplankė trys Karaliai: Kasparas, Merkelis, Baltazaras. Jie paskelbė švenčių pabaigą, eglučių nupuošimą ir atsisveikinimą su jomis, papasakojo kokia Trijų karalių šventės prasmė. Kasparas – stebuklingu tepalu tepė visus, jog būtų sveiki. Merkelis – dovanojo aukso.
Baltazaras – su smilkalu išvarė iš patalpų ir visų širdelių negeras dvasias ir linkėjo visiems gyventi santarvėje. Karaliai šoko karališką šokį, o išeidami ant grupės durų užrašė raideles K+M+B, kad visus metus saugotų grupes ir primintų apie karalių apsilankymą.
 

 

Gražiausios metų šventės – Kalėdų, labiausiai laukia patys mažiausi. Gruodžio 19 dieną darželis klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Vaikučiai ir jų tėveliai susirinko į kalėdinę šventę, kurioje mažųjų laukė susitikimas su Kalėdų seneliu.
Norisi tikėti, kad vaikučiai ne tik patyrė gerų emocijų, padovanojo vieni kitiems šypsenas, bet ir sukurtą kalėdinę dvasią parsinešė ir į namus.


 
🙏 Kalėdos stebuklų metas 🙏
„Atsakingai auginu, gyvūnams pagalbos ranką tiesiu“
Iki gruodžio 21d kviečiame visus Tirkiliškių lopšelio – darželio bendruomenės narius būti neabejingais beglobių gyvūnų likimui ir sudalyvauti gerumo akcijoje aukojant maistą, žaisliuką, kraiko, paklodėlių, pledukų ar kt. pradžiuginantį daiktą. Taip skatindami visus saugoti savo augintinius bei rūpintis jų gerove.
Kiekvieną paaukotą daiktą nugabensime į Kauno Gyvūnų Gerovės Namus „Nojus“.
 

 


 

Gruodžio 15d. “Linelių” gr. ugdytinių komanda dalyvavo Nacionalinėje futbolo akademijoje vykusiame Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų festivalyje “Futboliuko Kalėdos 2023”. Šventėje dalyvavo 40 komandų iš Lietuvos. Manieže vaikus pasitiko kalėdiniai personažai, kurie pakvietė vaikus pasimankštinti ir pasiruošti rimtam sportui. Visi vaikai pasipuošę nykštukų kepuraitėmis žaidė futbolą su įvairaus dydžio kamuoliais, atliko užduotis su futbolo elementais. Renginio pabaigoje vaikus aplankė Kalėdų senelis su dovanomis.


 

Mūsų priešmokyklinukų “Linelių” grupė dalyvauja Kauno miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekto “Tinklinio pasaulyje”. Projekto organizatoriai- Kauno l/d “Girinukas”, S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija ir Kauno sporto mokykla “Startas”. 2023 metų gruodžio 08 dieną darželyje vyko baigiamasis renginys.


 

Gruodžio 1 d, “Obelėlių” grupės vaikai dalyvavo edukacijoje, kurią vedė Vilma Butkuvienė siūtų knygelių “Pirštukų pasaulis/ Little fingers’world įkūrėja. Edukacijos metu vaikai sužinojo apie Kalėdų šventės tradicijas ir papročius Lietuvoje bei kitose šalyse, susipažino su Kalėdinės kojinės atsiradimo istorija ir jos svarba dabar, diskutavo apie Kalėdų šventės prasmę. Praktinės dalies metu kiekvienas vaikas pasigamino savo Kalėdinę kojinę iš veltinio sujungiant atskiras detales klijais. Kalėdines kojines iš veltinio vaikai dekoravo skirtingomis medžiagomis pagal savo skonį. 🎅🎄


 

Lapkričio 24 dieną mūsų lopšelyje-darželyje lankėsi Kauno Klouno teatras (vadovas Alvidas Jauniškis). Vaikai buvo pakviesti į nuotaikingą vaidinimą „Caca Lialia“. Besikeičiantys spalvingi personažai, įdomus spektaklio siužetas, nuotaikinga muzika įjungė mažuosius žiūrovus į vykstantį veiksmą. Vaikai savo pojūčius perteikė mimika, judesiais, dainavimu. Tarp veikėjų ir vaikų vyko šiltas ir malonus bendravimas. Mažieji žiūrovai pasimokė gailesčio ir atjautos silpnesniam, atstumtam, suprato, kaip gera turėti tėtį, mamą, gerą draugą.


 

Lapkričio 23d “ Rūtelių” gr. įvyko Adventinių vainikų pynimo popietė. Kalėdinis laikotarpis prasideda nuo Advento. Vienas iš šio laikotarpio simbolių – tai advento vainikas, kuris dedamas ant stalo pačią pirmą advento dieną ir jo vidury, tarp šakelių įtaisomos 4 žvakelės, kurios reiškia 4 advento savaites. Laukdami šv. Kalėdų lapkričio 23d. Advento vakarą ,,Rūtelių‘’ gr. vaikučiai kartu su tėveliais grupėje pynė, gamino, kūrė Adventinius vainikus. Visi ruošėsi iš anksto, domėjosi iš ko ir kaip pinami, puošiami Advento vainikai, rūpinosi gamtine medžiaga, bei kita reikalinga gaminimui atributika. Auklėtojos papasakojo apie adventinių žvakių reikšmes. Stalai buvo gausiai padengti įvairių adventinio vainiko puošimo elementais: kankorėžiais, riešutais, obuoliukais, džiovintais apelsinais, cinamono, margomis kalėdinėmis juostelėmis ir kt. Puošė vainikus vaikučiai kartu pasitarę su tėveliais. Vainikai visų buvo sukurti santūrūs, simbolizuojantys rimtį ir laukimą. Smagu, kai tėveliai kartu su savo vaikais noriai dalyvavo, leido laiką kartu, dalinosi patarimais, grožėjosi vienas kito nupintais vainikais, kuriais vėliau papuoš savo namus ir laukdami švenčių, kas savaitę uždegs po žvakelę. Pedagogai ragino tėvelius ir vaikučius nepamiršti tradicijų, suprasti jų reikšmę, jas puoselėti bei perduoti iš kartos į kartą. Ačiū už gražu bendradarbiavimą ir įsitraukimą į darželio veiklą ❤️


 

Tirkiliškių lopšelio – darželio “Obelėlės” grupės vaikai dalyvavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos renginyje “Mažoji Aleksoto olimpiada”. Dalyvavo penkiose olimpinėse rungtyse:
*Sveikatinimo ambasada;
*Protų kovos;
*Olimpinė 3D trasa;
*Išmaniosios lenktynės;
*Darnios virtuvės paslaptys.
Pabaigoje vaikų laukė dovanos, kurios dar labiau prisidėjo prie pakilios nuotaikos – juk šioje olimpiadoje visi tapo nugalėtojais.

 

 


 

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė Toleransijos diena. Šiai metais sukanka dvidešimt metų, kai ši diena pradėta minėti Lietuvoje. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu, šviesa turi nugalėti tamsą. Šių metų tolerancijos simboliu pasirinktas žibintas, kuris skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą.


 

Kiekvienas žmogus, didelis ar mažas, turi žinoti saugaus eismo kelyje taisykles. “Obelėlių” grupės vaikučius aplankė policijos pareigūnai. Atvykę policijos pareigūnai vaikams papasakojo apie policininko profesiją, kasdienį darbą, sunkumus su kurias susiduria, rodė specialiąsias priemones, leido jas apžiūrėti, paliesti, pasimatuoti. Pareigūnai priminė saugumo taisykles darželyje, namuose, kieme, gatvėje. Vaikai noriai bendravo ir atsakinėjo į klausimus.👮‍♀️👮‍♂️👍


 

Lapkričio 8d Tirkiliškių darželio vaikučius aplankė teatriukas Smagumėlis.lt ir parodė spektaklį „Mergaitės Doli atostogos kaime“. Kur geriausia leisti vasaros atostogas? Ogi pas senelį kaime! Mergaitė Doli čia vasaroja, mėgaujasi gamta ir staiga, netikėtomis aplinkybėmis, susipažįsta su berniuku Benu. Šis neatrodo labai laimingas, nes neseniai atsikraustęs, o ir šiaip gyvenimas jo per daug nelepina. Vieną dieną jis patiki mergaitei savo paslaptį. Doli supranta, kad Benui reikia padėti ir, pasikalbėjusi su savo seneliu, imasi veiksmų.
Spektakliuko dėka vaikai sužinojo, kokių dviprasmiškų situacijų kartais nutinka gyvenime, ir gavo vertingų patarimų, kaip jas išspręsti. Vaikai buvo mokomi netylėti ir padėti, jei kam nors reikia pagalbos, parodant, kokią įtaką jie gali turėti ką nors pakeisti. Taip pat skatinama nepamiršti savo senelių, nes būti aplankytiems ir neužmirštiems – jiems didelis džiaugsmas. Spektaklio metu buvo paliesta ir sveikos mitybos tema, akcentuojant daržovių valgymo naudą, ypač tų, kurios užaugintos kaime.


 

Tirkiliškių darželis dalyvauja Sveikatiados projekte – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.
Obelėlių grupės vaikai dalyvauja viename iš sveikatiados konkurso etapų “Pietūs lėkštėje”, kur vaikai galėjo pasijausti tikrais virtuvės šefais, pasipuošę virėjo aprangomis pjaustė, maišė daržoves ir gamino daržovių troškinuką, nešė į virtuvę kepti ir nekantriai laukė kada gi iškeps! Rezultatas labai nudžiugino, o kai dar pačių gamintas, tai valgyti buvo dar skaniau! 🧑‍🍳👩‍🍳🥒🫑🫛🥦🍅🌽🥗


 

Vaikų fizinė sveikata viena iš prioritetinių sričių, kuriai įstaigoje skiriamas didelis dėmesys. O judėti ir stiprinti savo sveikatą įdomiau kai sportuojama netradiciskais metodais.
Ta proga darželyje spalio 25d. vyko „Sportuojantis koridorius”. Vaikai buvo greiti, aktyvūs ir sumaniai atliko visas parengtas užduotis.


 

Įsibėgėjęs ruduo pakvietė ieškoti stebuklų gamtoje, patiems kurti stebuklus iš gamtinės medžiagos. Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, darželyje vyko darbelių rudens paroda. Jos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias meninės saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais. Auklėtiniai ir jų tėveliai sukūrė nuostabius darbelius iš vaisių, daržovių, medžių lapų bei kitų rudens gėrybių. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai papuošė lauko erdvę ir džiugino mūsų bendruomenę.
Dėkojame auklėtiniams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodoje! Kviečiame pasigrožėti!


 

Spalio 23d priešmokyklinė “Linelių” grupė vyko į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnaziją, kur dalyvavo projekte “Tinklinio pasaulyje”.
Pirmosios treniruotės metu vaikai susipažino su įvairių sporto šakų kamuoliais, tinkliniu, varžėse įdomiose estafetėse!
Dalyvaudami įvairiose sportinėse veiklose vaikai mokosi patirti ir pačius įvairiausius emocinius išgyvenimus: džiaugsmą, laimę, drąsą, pasitikėjimą, taip pat baimę, nusivylimą, liūdesį, pyktį, kas tikėtina padės ateityje geriau suprasti save ir kitus.
Išvykos metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų.


 

Spalio 18 dieną „Rūtelių“ grupės vaikai su mokytojomis Kauno priešgaisrinę tarnybą, kurioje ugniagesiai papasakojo vaikams apie sunkų ir atsakingą darbą, priminė, kaip saugiai elgtis su ugnimi namuose, darželyje ir gamtoje. Taip pat ugniagesiai parodė vaikams gaisrininkų aprangą, mašinas ir jų įrangą. Mažiesiems smalsučiams buvo suteikta galimybė pasijusti gaisrininku – gelbėtoju. Jie galėjo įlipti į gaisrininkų mašinos vidų, pasimatuoti šalmą, palaikyti laistymo švirkštą. Edukacinis užsiėmimas sukėlė vaikams geras emocijas.


 

Gelsta medžiai, vysta gėles
Paukščiai skristi ruošiasi,
O senelis rudenėlis
Aukso lapais puošiasi.
Ugniaspalvį, margaspalvį
Aukso rūbą siūdosi
Net varnėnai pramuštgalviai
Pažiūrėti grūdasi.
Ko šalna iš pykčio bąlą
Kad senelis puošiasi?
Juk į derliaus karnavalą
Rudeneliui puošiasi.
Na ir kaip nesidžiaugsi rudenėliu, kai už lango taip gražiai pasipuošę medžiai įvairiomis spalvomis, kai aruodai pilni gėrybių, o pintinėse pilna vaisių. Rudenėjančiu takeliu atkeliavo pas mus Senelė ir anūkėlė Mildutė, kurios pakvietė vaikus į rudens šventę.
Vaikučiai, pasipuošę rudeninėm karūnomis šoko, dainavo, deklamavo eilėraštukus, dalijosi žiniomis ir pastebėjimais apie rudens derlių, darbus, pramogas rudenį.🍂🍁


 

Tirkiliškių lopšelis darželis prisijungė prie tarptautinės Žemės žaliojo rūbo atsodinimo akcijos, kurią inicijuoja bendruomenių tinklas ENO (Environment online) ir kviečia dalyvauti visas Lietuvos EKO tinklo ugdymo įstaigas. Ąžuoliukų grupės vaikai 2023 09 27 diskutavo, domėjosi, ko reikia, kad augalas prigytų, augtų ir vestų laukiamus vaisius. Taip pat ugdytiniai rinko tinkamą vietą obelėlei, noriai, atsakingai ją sodino, o kitą rudenį lauks saldžių obuoliukų.

 

 

 


 

2023 06 06 dieną, “Linelių” grupės ugdytiniai vyko į edukaciją, kuri vyko VDU ŽŪA mokomajame ūkyje. Atvykus į fermą, vaikučius pasitiko mokomojo ūkio gyvulininkystės padalinio vadovas Vitas Riškevičius. Vaikams jis papasakojo apie fermoje auginamus galvijus. Vaikai sužinojo, kaip prižiūrimos, šeriamos ir melžiamos karvės. Vaikai stebėjo, kaip dirba karvių šėrimo robotas, kaip šukuojasi karvutės. Sužinojo kaip veikia melžimo aparatai. Baigiantis edukacijai, vaikučiai ragavo skanaus, šviežio pieno


 
 
Judri darna darželis ir šeima.
Tai nuostabi sporto šventė visai darželio bendruomenei, kuri vyko 2023 gegužės 31 d. Visi šokome, dainavome, bei sportavome. Vaikai su tėveliais smagiai, energingai atliko estafetes ir linksmai praleido laiką..
 

 

Kauno Tirkiliškių lopšelio – darželio vaikai dalyvavo Lietuvos Tautinio Olimpinio Komiteto (LTOK) ir respublikinės ikimokyklinių ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) festivalyje Kauno sporto halėje “Lietuvos mažųjų žaidynės“, skatinantį vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinantį su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Nuosekliai siekiame didinanti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinant Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Vaikai sporto metu susipažino su fizinio raštingumo galimybėmis, kūrybingumo lavinimu ir komandinio darbo svarba siekiant bendro tikslo.
Dėkojame puikiai komandai!


 

Tarptautinė orientavimosi sporto federacija jau šeštą kartą kviečia minėti Pasaulinę Orientavimosi sporto dieną, kai vienu metu renginiai vyksta visam pasaulyje. Lietuvos orientavimosi klubas “Takas”, RIUKKPA, organizavo renginį Kauno Santakos parke 2023 m. gegužės 17 dieną. Nors lijo gaivus lietus, tačiau tai neišgąsdino jaunųjų sportininkų ir sportinė nuotaika buvo labai linksma. Renginyje dalyvavo Ąžuoliukų grupės vaikai ir pedagogai sėkmingai įveikę trasą ir suradę visus punktus.

 


 

2023 m. balandžio 16 dieną Kauno Tirkiliškių lopšelyje- darželyje vyko FUTBOLIUKO projekto baigimo šventė. Jau keletą metų iš eilės mes dalyvaujame šiame nuostabiame projekte kurį organizuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija. Vaikai kasmet mokinasi žaisti šį žaidimą, džiaugiasi projekto dovanotomis priemonėmis ir prizais.

 


 

Lietuvos Mažųjų Žaidynių I-asis etapas.

Darželyje vykdomo Lietuvos Mažųjų Žaidynių projekto I-ojo etapo akimirkos. Projektą, kurio trukmė nuo 2022m. rugsėjo 01d. iki 2023m. rugpjūčio 31d., organizuoja LTOK ir RIUKKPA.
Aštuonias savaites vaikai dalyvavo parengtuose virtualiuose fizinio raštingumo ugdymo užsiėmimuose.

Lietuvos Mažųjų Žaidynių II-asis etapas.

Balandžio 04 dieną darželyje vyko II-asis LMŽ etapas. Festivalio metu vaikai nešė Olimpinę ugnį, šoko su Ąžuolu (festivalio talismanu), varžėsi su kitų grupių vaikais, džiaugėsi gautais diplomais.

 


 
Kauno Tirkiliškių lopšelio – darželio vaikai su mokytojomis prisijungė prie nuostabaus projekto “Velykinis kiškučių bėgimas – 2023”. 
Bėgime ir velykinėse, sportinėse estafetėse dalyvavo 120 vaikų ir 11 pedagogų.
🌿🌿🌿🐰🐰🐰🐰🐰🐰🌿🌿🌿

 


 
Bendradarbiaudami su Kauno miesto savivaldybės administracijos skyriumi ir Kauno miesto švietimo inovacijų centru, vasario 15 – kovo 10 dienomis vykdėme projektinę veiklą įstaigoje “Lietuviška tautosaka vaikystėje”, skirtą lietuviško identiteto puoselėjimui.  2023 metai Lietuvos Respublikos seimo paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų, Klaipėdos krašto, Aukštaitijos ir Dzūkijos (Dainavos) metais. Vaikystė vienas iš jautriausių amžiaus tarpsnių formuoti vertybines nuostatas. Paminėdami Lietuvių kalbos dienas didesnį dėmesį skyrėme Lietuvos etnografiniams regionams ir jų savitumui, lietuvių kalbos tarmėms ir visai lietuviškai tautosakai.
Projekto metu vaikučiai artimiau susipažino su lietuviškomis tarmėmis, tad prašome susipažinti kaip kalba:
  • aukštaičiai
  • žemaičiai
  • suvalkiečiai
  • dzūkai

Darželio mokytojos parengė lietuviškos tautosakos knygą, kuria galite naudotis visi

Projekto nuostatai 2023 m. projektas Lietuviška tautosaka

 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Šiandien, vasario 21 dieną, visi Tirkiliškių lopšelio-darželio vaikučiai ir mokytojos vijo šaltą žiemą iš kiemo. Žiemą gąsdino baisiom velnių, raganų, pabaisiukų kaukėm. Žiemą gąsdinom dainom, šokiais, patrepsėjimais, šokinėjimais ir visais kitais barškėjimais. Traukėm virvę, galinėjomės. Bandėm spėti kas laimės-pavasaris ar žiema? Žinoma- laimėjo pavasaris!!! Tad džiūgaudami kad laimėjo pavasaris, ėjome kepti skanius blynus. Patys mušėm kiaušinius, pylėm pieną, miltus. Draugiškai, vieni kitiems padėdami maišėm tešlą, kepėm keptuvėje. Galiausiai ragavome skaniausius pasaulyje blynus, pagardindami mėlynių, braškių uogiene, pabarstydami gardžiomis šilauogėmis.
VISIEMS SKANIŲ BLYNŲ, LINKSMŲ UŽGAVĖNIŲ!!!
 

 
Obelėlių grupės vaikučiai apsilankė Tirkiliškių bibliotekoje, kurioje paminėjome vasario 16 -ąją kartu su Vilma Butkuvienė (Pirštukų pasaulis / Little fingers’ world įkūrėja), ji pristatė siūtą knygelę “VAIKAMS APIE LIETUVĄ”, kurioje žaismingai, paprastai vaikams papasakojo apie tai, kas svarbiausia – šalies simboliką, miestus, lankytinas vietas, gamtą, gyvūnus ir žmonių gyvenimo būdą. Vaikai lydimi pasakojimo “keliavo oru balionu”, piešė, o pabaigoje dekoravo ir puošė meduoliukus.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio – darželio bendruomenė, gruodžio 2 dieną 17.00 val dalyvavo EKO mokyklų tinklo inicijuotoje akcijoje “Šviesa taikai”. Siekdami skleisti pozityvias vertybes ir išskirdami, kokia svarbi šiandien mūsų planetoje  yra šviesa ir taika, vaikučiai su tėveliais ir pedagogais iš antrinių žaliavų pasigamino žibintus. Renginio metu senasis žibintas pakvietė įžiebti žibintus, kad žemėje būtų daugiau šviesos. Direktorė kalbėjo apie šviesos vaidmenį mūsų gyvenime, apie organizuotos akcijos siunčiamą žinutę visam pasauliui, kad užsidegę savo gamybos žibintus siunčiame šviesą visam pasauliui, kad įsivyrautų pasaulyje TAIKA.
AČIŪ visiems palaikiusiems ir dalyvavusiems akcijoje.

 


 

Judėjimas vaikui reikalingas kaip maistas jo fiziniam kūnui, tačiau pastebima, kad vaikai su kiekvienais metais tampa fiziškai silpnesni, juos sunku motyvuoti judėjimui. Mažyliai  aktyviau įsitraukia į fizines veiklas, kai judesiai reiškiami įvairiomis formomis, imitacija pagal muziką, eiliuotus tekstus. Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų Kūno kultūros pedagogų asociacija ir Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė“ inicijavo projektą „Žodelius tariu, linksmai judu “ š.m. spalio 17 – lapkričio 17 dienomis. Jame dalyvavo ir mūsų „Ąžuoliukų“ grupės vaikučiai.

 


 

Tirkiliškių lopšelio – darželio bendruomenė dalyvavo Aleksoto organizuotoje šventėje, ėjo eitynėse, atstovavo mūsų ugdymo įstaigą, mėgavosi nuostabiu oru ir vaizdais VDU Botanikos sode.

 


 

2022 m.balandžio 25 dieną Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio auklėtiniai dalyvavo Respublikinėje akcijoje, kurią organizuoja RIUKKPA “Judrūs vaikai-gamtos draugai”. Balandis – švaros mėnuo, vaikai mokinosi tvarkyti aplinką, aktyviai pajudėjo bei kolektyviai paplušėjo.

2022RIUKKPA

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio – darželio “Linelių” gr. vaikai dalyvauja respublikiniame projekte “STEAM visus metus”. 2022 m. balandžio mėn., pavasario etape vaikai susipažino su augalais, sodino ir puošė darželio aplinką, o svarbiausia vaikai gamino vazonėlius ir sodino gėlytę svarbiausiam žmogui – MAMAI.

 


 

“Atėjo, sustojo
Saulėtam kieme.
Rid rido margučiai
Smėlėta žeme.”

VELYKOS – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. 2022m balandžio 12d Tirkiliškių lopšelio-darželio “Linelių”, Ąžuoliukų” ir “Obelėlių” grupių ugdytiniai ir jų tėveliai kūrė Velykų dekoracijas, kurios papuošė darželio lauko erdvę ir džiugins mažus ir didelius darželio lankytojus.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio ugdytiniai, pedagogai  2022 03 09 dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“, skirtoje paminėti 32-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines. Vaikai kūrė Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų paukščius, kuriais papuošė darželio kieme esantį kalnelį. Dainavo pačias gražiausias dainas ir deklamavo eilėraščius. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo Tėvynės laisve! Tegul skrenda Lietuvos laisvės paukščiai ir neša Taiką!

 


 

2022 vasario mėnesį “Linelių”grupės vaikai dalyvavo projekte ”Lietuva didžiuojasi savo pilimis”. Projektas vyko kartu su ugdytinių tėveliais, kurie pagelbėjo padaryti pilis. Grupę puošia daugybė pilių. Tai tarsi gyvais istorijos pėdsakais sugrįžome į praeitį, kai Lietuva buvo turtinga savo pilimis.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio „Obelėlių“ grupės ugdytiniai 2022 02 22 dalyvavo Kauno miesto ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų renginyje “Saugus ir sveikas vaikas“, kurį organizavo A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla. Vaikai renginio metu atliko įvairias vikrumo, greitumo, loginio mąstymo užduotis. O labiausiai patiko pasivažinėti elektriniu automobiliu.

 

 


 

Tirkiliškių lopšelio – darželio vaikai sveikina tėvynę Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Savo dainas, šokius, eiles ir piešinius vaikai skiria Lietuvai.

 


 

“Linelių” grupės vaikučiai 2022 sausio 26 d. dalyvavo Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje edukacijoje “Maitinkimės sveikai”, kurios metu kartu su virtuvės šefe Vita Brūzgiene atliko įvairias užduotis ir gamino sveikatai palankias salotas, kokteilį. Vaikai buvo supažindinami su virėjo profesija, vaisių ir daržovių nauda organizmui ir sveika mityba.

 


 

Šiandien Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Pradėjome dalyvavimu pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje 1991m. Sausio 13-osios įvykiams paminėti.

8val. ryto, dešimčiai minučių, uždegėme vienybės ir atminties žvakutes languose.  Sugiedoję Lietuvos himną, kalbėjome apie šią svarbią dieną, piešėme, aplikavome, konstravome neužmirštuolės žiedelius, atlikome STEAM bandymus, žiūrėjome filmuotą medžiagą, diskutavome.

Visi kartu siekėme, kad Sausio 13-osios didvyrių atminimas liktų gyvas mūsų mažųjų vaikų širdyse.

 


 

2021 m. spalio 29 d. – 2021 m. lapkričio 26 d.  Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos Audronė Zajančkauskienė, Asta Venckūnienė, Reda Kungienė, Justina Mažliakė inicijavo ir organizavo respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės projektą- virtuali receptų knyga „Sveikesni sprendimai mano lėkštėje“.

Projekto tikslas:

Formuoti vaikų sveikos mitybos įpročius ir požiūrį į teisingus maitinimosi principus.

SVEIKESNI SPRENDIMAI MANO LĖKŠTĖJE

 


 

2021 gruodžio 15 d. „Obelėlių“ gr. ugdytiniai vyko į edukaciją Birštone “Linksmybės Nemuno kilpų regioniniame parke“. Kelionės metu susipažino su Nemuno kilpų regioniniu parku, Prienų ir Birštono miestų istorine praeitimi, dabartimi,  lankytinomis vietomis, apžiūrėjo ir gerėjosi šių miestų Kalėdinėmis eglutėmis. Edukacijos metu vaikai savo mažomis rankytėmis gamino kūčiukus, o kol jie kepė atliko įvairias užduotis. Pasidengę stalus, sukūrę šventinę nuotaiką-sėdo ragauti iškeptų kūčiukų ir aguonpienio. Susipažinę su Birštono istorija, Kneipo taku, suradę lobį ir išgirdę nykštuko linkėjimus laimingi, pilni įspūdžių grįžo į darželį. O ten vaikučių laukė staigmena…!

 


 

“Obelėlių” gr. vaikai 2021 m. gruodžio 9 d. dalyvavo Aleksoto bendruomenės renginyje “Mažoji Aleksoto olimpiada”, kurį organizavo V.Adamkaus gimnazija. Vaikai atliko įvairias užduotis, 3D pagalba susipažino su širdies, smegenų, akių veikla, šauniai pasportavo ir pasigamino savo rankomis saldžius užkandukus. Vaikai grįžo pilni įspūdžių, geros nuotaikos.

 


 

Ugdyti vaikų motorikos, pažintinius ir kalbos gebėjimus, derinti švietimo pagalbos specialistų komandos veiklas skatino edukacinis prevencinis projektas „JUDU IR KALBU“, kurį inicijavo  Kauno švietimo inovacijų centro specialistai ir Kauno lopšelio-darželio „Rasytė” pedagogai. Į projektą įsijungė ir mūsų darželio bendruomenė. Akimirkos iš 2021 m. lapkričio 16 d. veiklos “Judu ir kalbu”.

 


 

„Obelėlių“ grupės ugdytiniai 2021 m. lapkričio mėn. 10 d. vaidino spektakliuką „MARSIEČIAI DARŽE“. Vaikai prisiminė daržovių naudą, jų įvairovę. Linksmai, išradingai, sumaniai susipažino su darže augančiu patisonu. Savitai išreiškė herojų jausmus, išvaizdą, kalbos grožį. Nuotaikingos dainelės ir „daržovių“ kostiumai suteikė spektakliui grožio, žaismingumo ir išraiškingumo.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio koridoriuje 2021 m. lapkričio 05 d. vyko respublikinė akcija “AKTYVUS KORIDORIUS”. Jos metu Obelėlių,  Linelių, Rūtelių, Ąžuoliukų, Želmenėlių grupės dalyvavo netradicinėje judrioje veikloje. Renginį inicijuoja RIUKKPA, Kauno lopšelis-darželis “Klausutis”. Respublikinė akcija “Sportuojantis koridorius” epidemijos metu keičia pavadinimą į “Aktyvus koridorius”. Šia akcija kviečiama išbandyti vaikų fizinio aktyvumo skatinimo formas koridoriuje. Einant į įvairius užsiėmimus galime koridorius padaryti aktyvius, taip aktyviai pasportuoti neįprastoje aplinkoje, koridoriuje.

Aktyvus koridorius

 


 

2021.10.15 d. penktadienį prasidėjo akcija ”APIBĖK MOKYKLĄ”, kurią inicijuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Akcijos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą, nes vaikai pabuvę lauke atsipalaiduoja, geriau jaučiasi. Tikimės, kad bėgiosime ne tik dalyvaudami akcijose, bet fizinis aktyvumas taps mūsų kasdieniniu įpročiu.

2021_10_19 apibek

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelyje- darželyje nuo 2021 09 06 iki 2022 01 31 d. vykdomas “Vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projektas Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose” įgyvendinamas Europos sąjungos investicinių fondų lėšomis. Projekte dalyvauja “Obelėlių”, ”Rūtelių” ir “Linelių” grupių ugdytiniai.
Veiklų organizatorius – Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, veiklas veda Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) treneriai.
Projekto metu  vykdomi reguliarūs fizinio aktyvumo užsiėmimai. Užsiėmimų turinys orientuotas į visapusišką vaikų lavinimą, fizinių galių plėtotę ir fizinių gebėjimų formavimą, bei atitinka vaikų amžiaus tarpsnių ypatumus.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelis-darželis kartu su Kauno Visuomenės Sveikatos Biuru visą 2021 m. spalio mėnesį vykdo konkursą „VITAMINIZUOTAS“, kurio tikslas –  formuoti teisingą vaikų požiūrį į sveiką mitybą. Vykdomos edukacinės veiklos, kurios susideda iš etapų:

2021.10.04-2021.10.08 Supažindinimas su vaisiais ir daržovėmis. Mandalos kūrimas.

Dalinamės vaikų įspūdžiais nuotraukose:

2021.10.11-2021.10.15 Maisto piramidės kūrimas

2021.10.18-2021.10.22 Sveiko maisto gaminimas. Receptų knygos kūrimas.

2021.10.25-2021.10.29 Olimpiada.

Laukite tęsinio…

 


 

2021 spalio 08 dieną vyko respublikinė akcija “MAŽOJI MYLIA”, inicijuota RIUKKPA. Tai kiekvienais metais vykstantis renginys, skirtas paminėti Kūno kultūros ir sporto dieną.

2021_10_08 mazoji mylia

 


 

“Obelėlių” grupės vaikai 2021m. spalio 12d. apsilankė Tirkiliškių bibliotekoje. Apžiūrėję mums jau įprastas knygas, išbandėme 3D ir virtualios realybės knygas. O kaip mes nustebome ir kiek mums buvo džiaugsmo!

Vaikai dar labiau pamils ir noriai skaitys knygeles!

 


 

2021 m. rugsėjo 22 dieną lopšelyje-darželyje vyko RIUKKPA organizuojama kasmetinė respublikinė akcija “RIEDA RATAI RATELIUKAI”, skirta tarptautinei dienai be automobilio paminėti. Dalinamės šventės akimirkomis.

2021_09_22 RIUKKPA

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelis-darželis 2021 m. rugsėjo 21 d.  dalyvavo pasaulinio mokyklų ir bendruomenių tinklo ENO organizuojamoje veikloje – tradicinėje kasmetinėje medžių sodinimo akcijoje Žemės žaliojo rūbo atsodinimui. “Obelėlių” grupės vaikai, drauge su linksmuoju kiškučiu, pasodino gražią baltąją eglutę. Eglutė augs šalia įsikūrusio vabaliukų viešbučio, vaikai stebės ne tik mažuosius vabaliukus, bet ir rūpinsis  gražiuoju medeliu.

 


 

2021 rugsėjo 10 d.  “Obelėlių” grupės vaikai dalyvavo Pasaulinės orientavimosi dienos varžybose, kurios vyko Kalniečių parke. Vaikai greitai ir smagiai įveikė penkias stoteles, kurios buvo pažymėtos žemėlapuose. Geras oras, smagios užduotys ir sportiniai įrenginiai buvo puiki pramoga vaikams.

 


 

Aleksote organizuojamas fizinio aktyvumo projektas Kauno lopšelio-darželio “Boružėlė”. Dalyvauja socialiniai partneriai: Kauno Tirkiliškių l/d ir Kauno l/d  “Dvarelis”.Projektas vyksta nuo gegužės 01d. iki birželio 01d. Gegužės mėnesį dalyvavom veiklose savo darželiuose, o birželio mėnesį buvom pakviesti į soc.partnerių paruoštas aktyviai veiklai erdves. ”Ąžuoliukų” grupė važiavo į Kauno Botanikos sode organizuotą iškylą, o mes pasikvietėm “Boružėlės” priešmokyklinukus į Naugardiškių parką organizuotoms orientavimosi varžyboms.

Projekto nuostatai: Fizinio aktyvumo projektas

 


 

Tirkiliškių lopšelio-darželio vaikučiai šiandien šventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Labai smagu visiems drauge pūsti muilo burbulus, juos vaikytis po pievą, gaudyti vėją su keistais aitvarais, mėtyti spalvotus kamuoliukus, o gal didžiulius balionus, drauge piešti piešinį, gaminti gėles, puošti aplinką ir džiaugtis gražia, linksma diena.

 


 

Gegužės 21 dieną darželio teritorijoje, Želmenėlių, Linelių, Rūtelių, Obelėlių, Ąžuoliukų grupių vaikai dalyvavo RIUKKPA ir LTOK organizuojamame kasmetiniame projekte “Lietuvos Mažųjų Žaidynių” II etape, vykstančiame trimis etapais nuo 2021.02.03- 04.30. Renginį organizavo Asta Sakalauskienė ir Audronė Zajančkauskienė.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelis darželis prisijungė prie pasaulinio mokyklų ir bendruomenių tinklo ENO (Environment online) organizuojamos medžių sodinimo akcijos. 2021 m. gegužės 19 dieną ugdytiniai darželio sode pasodino dvi slyvaites. Susipažino su sodinukų rūšimis, įtvirtino turimas STEAM žinias  apie augalo vystymąsi, sandarą, augimo stadijas, dirvožemio tipus.

Kviečiame drauge visą darželio bendruomenę rūpintis žaliuoju Žemės rūbu.

 


 

“Obelėlių” grupės ugdytiniai kovo 23d.- balandžio 20d. respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokytojų muzikinio projekto „Kūno perkusija ir ritmavimas dainelių interpretavime“ atliko I.Šeduikienės dainą “Zyzė uodas”.

 


 

2021-05-13 “Rūtelių”gr. vaikai sukvietė šimtus vabaliukų į vabaliukų viešbutį, linksmino vabaliukus šokiais ir dainelėm. Iš siūlų kamuolio draugiškai numezgė voratinklį. Stebėsime ir lauksime, tai kas gi mūsų viešbutyje apsigyvens.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio vaikų kūrybinių darbų paroda “SAUGOK MANE- AŠ ESU TAVO NAMAI!”
Su vaikais kalbėjom apie gamtos saugojimą, jos puoselėjimą. Kodėl negalima deginti žolės. Kas nutinka, kai deginama žolė. Apie pagalbos telefono numerius ir kaip išsikviesti pagalbą, kai jos reikia. Aptarėme, kodėl negalima skambinti pagalbos numeriu ir meluoti apie išgalvotą nelaimę. Kalbėjom ir apie tai kodėl negalima žaisti su degtukais.

Projekto nuostatai: eko paroda nedegink zolės

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio “Obelelių ” grupės ugdytiniai 2021 balandžio 19-24 d. dalyvavo respublikiniame virtualiame dainų festivalyje “KUR DAINŲ NAMAI”. Atliko  autorinę vaikų dainavimo studijos „Svirplys“ dainą- „Kiškio dūda“.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio “Obelelių ” grupės ugdytiniai  priėmė  “Sveikatiados šokio viruso” iššūkį. Vaikai smagiai  sušoko  “A ram sam sam ” šokį.

 


 

Tirkiliškių lopšelio-darželio pedagogai ir „Ąžuoliukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo Etwinning tarptautiniame projekte „Tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžių tobulinimas ir jų integravimas užsienio kalbų ir kitų dalykų pamokose“ Respublikiniame nuotoliniame folkloro festivalyje „ŠĖLTINIS- 2021“, kurį organizavo Kauno l-d „Linelis“.

Dalyvaudami šiame renginyje ugdytiniai pristatė Lietuvių liaudies šokį „Klumpakojis“. Šokdami vaikai ne tik patyrė judesio džiaugsmą, bet ir ugdėsi meilę savo šalies kultūrai-šokiui. Tik per Lietuvišką liaudies dainą ir šokį vaikai susipažįsta su savo šalies kultūra.

 


 

2021m. Kovo 29 d. “Obelėlių” grupėje vyko edukacinis rytmetys “RID RID MARGI MARGUČIAI“. Auklėtoja-metodininkė Audronė Zajančkauskienė mokė vaikus marginti kiaušinius vašku. Vaikai susipažino su marginimo raštais,spalvų reikšmėmis. Vėliau ir  patys nusimargino po patį gražiausią margutį. Vaikams tai buvo nuostabus patyrimas ir praktinė veikla.
 

 
Per kalnelį, takeliu
Traukia kiškiai ratelius.
Na, o kas tuose rateliuos? Žinoma,kad margučiai. O juos margino ne kas kitas, o Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio visų grupių vaikučiai. Jie piešė, spalvino, klijavo ir pribarstė pilną pievelę spalvotų margučių. Nuostabius vaikučių darbelius galite pamatyti parodoje “KIŠKUČIO MARGUČIAI”. Paroda vyksta nuo 2021 03 26 iki 2021 04 18 darželyje.
Projekto nuostatai: marguciu-paroda.docx

 


 

Tirkiliškių lopšelio-darželio pedagogai ir  „Ąžuoliukų“ ir „Želmenėlių“ grupių ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ekologinioame– steam projekte „MANO PAREIGA, KAD ŠYPSOTŲSI MŪSŲ PLANETA – ŽEMĖ“, kurį organizavo Kauno lopšelis-darželis „Boružėlė“. Ugdytiniai

ugdėsi atsakomybę už savo veiksmus su mus supančia aplinka ir žmonėmis, stebint ir aptariant vaizdo medžiagą, atkreipdami dėmesį į ekologines problemas bei ieškodami bendrų aplinkosaugos sprendimo būdų, diskutuodami su bendraamžiais pedagogais, tėveliais. Gamindami daugkartinio naudojimo maišelius, juos dekoruodami vaikų pasirinktomis priemonėmis (karoliukais, sagomis, dirbtinėmis gėlėmis, medžiagos skiautelėmis ir kt.).

Veikdami ugdytiniai lavinosi socialinius įgūdžius, bei tinkamą elgesį viešose erdvėse, naudojant savo pagamintus maišelius, pasirinktose pirkimo vietose.

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelio –darželio pedagogai : vyr. mokytoja Asta Venckūnienė,  mokytoja Asta Dabašinskienė 2021-03-26 d. dalyvavo Etwinning tarptautiniame projekte „NETIPINĖ APLINKA – VAIKŲ KŪRYBIŠKUMO PLĖTOTĖ“ diegimo galimybės įvairiais turinio aspektais įvairaus švietimo lygmens įstaigose.
Projekto organizatoriai: dr. A. Tamušauskaitė, Kauno l.d „Linelis“ direktorė;
dokt. K.Grigaitė – Bliūmienė, Kauno raj. J. Lukšos gimnazijos anglų k. mokytoja- metodininkė, kauno KPKC mokytojų mokymo centras. Viso projekto trukmė : 2019.09.01 – 2023.01.01
Dalyvaudami mokymuose pedagogai tobulins žinias ,kaip: 
1. Skatinti vaikus veikti netipinėse aplinkose stimuliuojant jų kūrybiškumą.
2. Stimuliuoti vaikų socialinį bei emocinį intelektą.
3. Įgalinti mokytojus bei specialistus taikyti netradicinius metodus bei priemones.
4. Įgalinti mokytojus bei specialistus veikti netipinėse, netradicinėse aplinkose skatinant inovatyvių
metodų paieškai
5. Tobulinti mokytojų bei specialistų bendravimo, bendradarbiavimo bei IKT kompetencijas.

Projekto nuostatai: Netipinė-aplinka_Dalyviams-2021-03-26.pdf

 


 

Konkurso “NERK Į EKO”  metu vaikai gamino lygiažvinį žaltį iš paminkštinimo pagalvėlių, spalvino guašu ir labai tuo džiaugėsi. Jiems sukėlė teigiamų emocijų. Kalbėjom apie nykstančią rūšį.

Projekto nuostatai: Konkurso NERK i EKO nuostatai 2021

 


 
2021 kovo 15-22d. su “Dobiliukų” grupės vaikais prisidėjome prie socialinės gerumo akcijos “SVEIKA SAULYTE!”, kurios metu paminėjome Dauno sindromo dieną. Su vaikais kalbėjome apie skirtumus ir, kad saulytė visiems vienodai šviečia. Kuo anksčiau su vaikais pradėsime apie tai kalbėti tuo geresnių rezultatų sulauksime. Dabar mūsų grupės langus puošia saulytės kurios mums šypsosi kiekvieną dieną ir primena, kad esame visi vienodi saulutės vaikai.
 

 

Nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 2021 m. kovo 31d. vyko respublikinis ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, mokytojų projektas ,,STEAM JAUSMŲ MANDALA“, kuriame dalyvavo mūsų “Linelių” grupės vaikai. Su vaikais kalbėjome apie emocijas, kokios jos būna, kaip jaučiamės supykę, kokia veido išraiška mus aplanko esant džiaugsmui. Iš antrinių žaliavų vaikai pagamino savo komandos emociją.

Projekto nuostatatai: Respublikinis Steam jausmų mandala

 


 

Kauno Tirkiliškių lopšelyje- darželyje kovo 10 d. vyko “TRIKREPŠIO” turnyras, inicijuotas Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) Lietuvos sporto muziejaus. Renginį organizavo neformaliojo ugdymo pedagogė Asta Sakalauskienė.
Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti 2021 kovo 05 – 12 d.
Tikslas: perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse, suburti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į masinį trikrepšio žaidimą, sudominti nuotoliniu būdų besiugdančius vaikus trikrepšio žaidimu. Ikimokyklinukų tarpe tradicija tampa Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti žaidžiant trikrepšį.
Dalyvavo Ąžuoliukų, Rūtelių, Obelėlių grupių vaikai, auklėtojos: Asta Dabašinskienė, Asta Venckūnienė, Audronė Zajančkauskienė, Reda Kungienė, Gintauta Labutienė.

 

 
“PAUKŠTELIO LIZDELIS”
Tirkiliškių lopšelio-darželio “Ąžuoliukų” grupės ugdytiniai vieni kitiems draugiškai padėdami, bendradarbiaudami pynė mažiems paukšteliams lizdelį. Kaip gera drauge smagiai veikti ir vieni kitiems padėti!
 

 

,,Želmenėlių” grupės ugdytiniai dalyvavo projekte respublikinės mokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų, mokytojų kūrybinių darbų nuotraukų parodoje „KĄ SLEPIA VANDENYNAS?“. Vaikai klijavo vandenyno gyventojus į savo ,,vandenyną”, žiūrėjo edukacinį filmuką kas gyvena vandenyne.

Projekto nuostatai: Ką slepia vandenynas

 

 

MAŽA SĖKLYTĖ IR PUOŠIA IR MAITINA

“Linelių” grupės vaikai ne tik sodino, augino svogūnus, bet tuo pačiu stebėjo kur svogūnu laiškai auga greičiau vandenyje ar žemėje. Susipažino su svogūno savybėmis kodėl sveika valgyti šią daržovę.  Kievieną dieną stebėjo ir priėmė vienbalsį sprendimą ,kad svogūnai geriau auga žemėje. Užauginus tokius gražuolius vaikai ragavo su duona ir sviestu. Vieniems vaikams patiko ir buvo skanu, kitiems vaikams gražė liežuvį.

 

 

Respublikinė paroda “EKO paveikslas” 

Viena aktualiausiu XXIa. problemų yra aplinkos tarša todėl daug dėmesio skiriame kalbant su vaikais apie antrinių žaliavų perdirbimą, rūšiavimą.  Skatinant aplinkosaugines idėjas renkant, kaupiant ir kūrybiškai panaudojant antrines žaliavas su vaikais gaminome paveikslą iš butelių kamštelių kuriuos surinko vaikai su tėveliais namuose. ,,Želmenėlių” grupės ugdytiniai iš spalvotų pagaliukų konstravo namelį. Parodos trukmė – 2021 m. vasario 20 d. – 2021 m. kovo 15 d.
Projekto nuostatai: Eko paveikslas