Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 191098012

Ugdymas

 UGDYMAS

    Tirkiliškių lopšelyje-darželyje ugdymo metodika ir turinys derinami su vaiko raida: grupės komplektuojamos ir ugdomosios veiklos parenkamos pagal vaikų amžiaus ypatumus. Lopšelyje-darželyje veikia 6 grupės: 1 – ankstyvojo amžiaus vaikų (2-3 metai), 4 – ikimokyklinio amžiaus vaikų (3-6 metai), kurių viena yra mišri (joje yra ugdomi 3-6 metų vaikai) ir 1 – priešmokyklinio (6-7 metai) ugdymo grupė. Grupių darbo laikas yra 10,5 val. ir 12 valandų trukmės.

 

UGDYMO PROGRAMOS

•    Įstaigos parengta ir įgyvendinama Tirkiliškių lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo programa. Programos tikslas – atsižvelgiant į pažangiausias mokslo ir visuomenės raidos tendencijas, kurti sąlygas, padedančias vaikui tenkinti prigimtinius, kultūros, taip pat ir etninės, socialinius, pažintinius poreikius. Ikimokyklinio ugdymo programos pagrindas – vaiko idėjų, jo gebėjimų ir saviraiškos palaikymas, sudarant sąlygas natūraliai suvokti visuomenės dorovines orientacijas bei išmokti vertinti aplinką, gamtą, žmones.

KAUNO TIRKILIŠKIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO IKIMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMA parsisiųsti scan.dokumentą 

•    Įgyvendinama „Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa“. Priešmokyklinio ugdymo tikslas – atsižvelgiant į kiekvieno vaiko patirtį, galias, ugdymosi poreikius, vadovaujantis humanistinėmis ir demokratinėmis vertybėmis, užtikrinti optimalią vaiko raidą, padėti pasirengti mokytis pagal pradinio ugdymo programą.

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO BENROJI PROGRAMA parsisiųsti pdf formatu

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO BENDROSIOS PROGRAMOS PRIEDAS parsisiųsti pdf formatu 

•    Nuo 2011 metų įgyvendinama prevencinė programa „Zipio draugai“, kuri moko 5-7 metų vaikus kaip įveikti kasdienius sunkumus, suvokti savo jausmus ir kalbėti apie juos, ieškoti priimtinų būdų su savo jausmais susitvarkyti. Programą įgyvendina socialinė pedagogė Vera Puzinova-Vlasiuk.
Tarptautinės programos ,,Zipio draugai“ tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.
Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams.
•    Nuo 2018 m. 3-5 metų amžiaus vaikų grupėse diegiama socialinių –emocinių įgūdžių ugdymo programą „KIMOCHIS“. Japonų kalba Kimochi – tai jausmas. Vaikai susipažįsta su 7 minkštais žaisliukais, turinčiais vardus ir skirtingus charakterius. Kiekvienas kimočiukas turi kokį nors jausmą ir moko vaikus apie juos kalbėti, juos įvardinti ir paaiškinti, ką jaučia. Sukurtos ir net vaikų pačių inicijuotos smagios veiklos su KIMOCHIS žaisliukais padeda vaikams išmokti kalbėti apie savo jausmus, elgtis pozityviai. Šie žaislai yra tarsi žaismingi ženklai, kuriais galima „kalbėtis“ be žodžių tarp grupės mokytojų ir vaikų, ir tarp pačių vaikų tarpusavyje. Programą įgyvendina grupių pedagogai, psichologė Asta Sutkienė.
•    2017 m. tapome pirmoji ekologinio ugdymo ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo įstaiga. Plėtojant veiklą su socialiniais partneriais – Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, įsijungėme į EKO mokyklų tinklą. Mūsų siekis – ugdyti atsakingą, sveiką, gebantį gyventi darnoje su aplinka, ekologinėmis kompetencijomis pasižymintį asmenį.
•    Nuo 2021 metų įstaiga pripažinta “Aktyvia mokykla”. Dalyvaujame fizinį aktyvumą skatinančių mokyklų tinklo veikloje.
•    Nuo 2022 metų tapome “Sveika mokykla”, parengėme sveikatą stiprinančios mokyklos strategiją 2022-2026 metams „Mažųjų sveikatinė”. Kiekvienais metais suburiame komandą sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo skatinančią ugdymo įstaigoje darbo grupę, kuri užtikrina, kad nuosekliai ir sistemingai įstaigoje vyktų aktyvi sportinė veikla.

Skip to content