Img
SENSONAMAI
Spalio 10 d. Tirkiliškių lopšelio – darželio Ąžuoliukų grupės vaikai vyko į nuostabią išvyką, kurios metu atrado stebuklingą pasaulį pilną spalvų, šviesos, garsų, kvapų, faktūrų, kurios stimuliavo, lavino ir veikė keturis žmogaus pojūčių pasaulius. Sensonamai:
Rega yra vienas iš svarbiausių būdų, kuriais mes pažįstame pasaulį, todėl labai svarbu vaiką nuo mažens mokyti stebėti ir kalbėti apie tai, ką jis mato.
Muzika gali nuraminti, suteikti informacijos ar stimuliuoti pojūčius, kas savo ruožtu inicijuoja ir stimuliuoja tolesnius vaiko įvairialypio vystymosi procesus. 
Muzikinis lavinimas gerina vaikų girdimąją atmintį, logiką, intuiciją, komunikabilumą, išlaisvina kūrybiškumą.
Taip pat ugdytiniai susipažino, tyrinėjo sensorinius veidrodinius kamuolius, kurie tvirti pagaminti iš nerūdijančio plieno. Šie 7 atspindintys veidrodiniai rutuliai yra sugraduoti nuo 50 mm iki 110 mm dydžio. Rutuliai turi skirtingą turinį, todėl kiekvienas iš jų sukuria skirtingą garso ir judesio efektą. Rankomis apdirbtas blizgus veidrodinis paviršius suteikia iškreiptą žuvies akies lęšio atspindį, kurį vaikams įdomu stebėti. Rutuliai yra lengvi, lygūs ir apčiuopiami, todėl gali būti ypač patrauklūs vaikams, kuriems reikia kūrybinės kalbos įkvėpimo, ir jauniems mokslininkams, norintiems išsiaiškinti, kodėl skirtingos medžiagos gali sukurti skirtingus garsus ir turėti skirtingą poveikį judėjimui.
Multisensorinė aplinka didina asmens dėmesio koncentraciją, gerina atmintį, pažinimą bei kalbą, sustiprina laimės jausmą.
Sensoriniame kambaryje vaikai rado lyg naują pasaulį, kuriame visi pojūčiai: rega, klausa, jutimas, uoslė yra mankštinami vienu metu.
Šviesos pluoštai, šviesos stalas bei kubas- skirti šviesos terapijai. Užtikrina vaizdinę ir lytėjimo stimuliaciją. Visa tai leidžia vaikams nurimti, atsipalaiduoti, sutelkti dėmesį.
Teigiama, kad sensoriniai (relaksacijos) kambariai yra ypatingai naudingi vaikų ir suaugusiųjų psichoemocinės sveikatos stiprinimui.
img
img