Etnografinių regionų metams skirtas projektas ,,Regionų sutartinė”

Projekto tikslas- paskatinti pedagogus giliau pažinti (tyrinėti) ir saugoti savo krašto , regiono gyvąją tradiciją ir kultūrinį paveldą, aktyviau bendradarbiauti tarpusavyje, puoselėjant etninę kultūrą ir įgyvendinant pagrindinius ugdymo siekius bendruomenėje.
Uždaviniai:
 Sudaryti sąlygas vaikui perimti liaudies tradicijas.
 Kaupti etnokultūrinę patirtį kuo įvairesniais ir priimtinais pagal amžių būdais ir formomis.
 Skatinti aktyvų vaikų dalyvavimą ir įtraukti į etnokultūrinę veiklą  tėvus, pedagogus.
 Etninės kultūros ugdymą(si) grįsti vaikų teigiamomis emocijomis, maloniais išgyvenimais ir žaismingumu.
Visą savaitę darželyje vyko renginiai skirti etnografinių regionų metams:
• Paroda “ Išauskim margą juostą”
• Rytmetis „Laiko tiltu į Lietuvos regionus“
• Grožinės literatūros ir smulkiosios tautosakos skaitymas, klausymas su tėveliais “Ant tėvulio dvaro“
• Pramoginė popietė “ O kieno žali sodai ?”
• Etnografinė vakaronė „Regionų sutartinė“
 Vaikai susipažino su  lietuvių liaudies meno įvairove, raštais ir jų spalvomis, bei jų reikšmėmis. Vaikai „audė“ juostas ,derindami spalvas ,būdingas tam tikram regionui .Originalūs vaikučių darbeliai  puikavosi organizuotoje parodoje “ Išauskim margą
Rytmetyje  „Laiko tiltu į Lietuvos regionus“ buvo pasakojama apie regionus. Vaikai įgijo žinių apie Lietuvos regionus, jų tarmes, papročius, tautinius drabužius, kulinarinį paveldą. Lavino pastabumą analizuodami tautinius drabužius, įsiminė regionų skirtumus ir panašumus.
Popietėje „Ant tėvulio dvaro“ kartu su tėveliais klausėsi pasakojimų, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, bandė atpasakoti girdėtus kūrinius, minė mįsles, dainavo jau žinomas ir mokėsi naujų dainelių. Lavino atmintį, turtino žodyną.
Pramoginėje  popietėje “ O kieno žali sodai ?” vaikučiai dainavo aukštaičių, žemaičių, dzūkų , suvalkiečių dainas, žaidė žaidimus, šoko ratelius. Ugdė dėmesingumą, bandydami atspėti kurio regiono tarme kalba auklėtojos. Kai kurie patys  vaikai panoro išmokti po ketureilį tarmiškai paporinti.
Etnografinėje  vakaronėje  „Regionų sutartinė“ grupių vaikučiai  dainavo aukštaitiškas sutartines, klausėsi tarmiškai atliekamų kitų Lietuvos regionų dainų, žaidė žaidimus.